اخبار کوتاه

استاندار سمنان: مسئولان برای رفع مشکلات بعد از آزادی زندانیان تلاش کنند

استاندار سمنان گفت: مسئولان با اجرای طرح های مختلف اجتماعی و اقتصادی برای رفع مشکلات بعد از آزادی زندانیان همکاری و مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، علیرضا آشناگر در آیین جشن رافت و رحمت به مناسبت آزادی زندانیان عفو شده در آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان افزود: بخش قابل توجهی از زندانیان پس از آزادی به دلیل فراهم نبودن بستر مناسب برای ادامه زندگی در جامعه، بار دیگر به کارهای غیرمتعارف کشیده می شوند که مسئولان و خانواده ها برای رفع مشکلات این افراد کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: گفت و گو و عقلانیت برای رفع مشکلات جامعه مورد توجه قرار گیرد و مردم در بسیاری از موارد بدون نیاز به دادگستری و نیروی انتظامی می توانند بسیاری از اختلاف ها را حل و فصل کنند.

استاندار سمنان اضافه کرد: خیّران و نخبگان جامعه برای کمک به زندانیان به میدان بیایند و با برنامه ریزی های هدفمند می توان افراد متعهد و سالمی را در جامعه آموزش داد.

آشناگر تصریح کرد: چالش طلاق، اعتیاد، فسادهای اخلاقی و اجتماعی و بزهکاری اجتماعی در حاشیه شهرها در سمنان وجود دارد که با همکاری مردم و مسئولان این مشکلات باید در استان ریشه کن شود و یا کاهش قابل توجه یابد.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه فرهنگ بخشش و گذشت در کشور به معنی واقعی تقویت شود تا تعداد زندانیان کاهش یابد، گفت: خانواده ها آغوش خود را برای حمایت و پذیرش زندانیان باز کنند و برای رفع مشکلات آزادشدگان از زندان نیز باید هم افزایی در جامعه شکل بگیرد.

علیرضا آشناگر در پایان سخنرانی خود به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، قول اعزام ۴۰ نفر از خانواده زندانیان آزاد شده را به سفر زیارتی مشهد مقدس داد.

در این آیین حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و تعدادی از زندانیان عفو شده حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.