اخبار کوتاه

دادستان مرکز سمنان در جشن رافت و رحمت خبر داد: ۱۳۲۴ زندانی در سمنان مشمول بخشنامه عفو گسترده شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان گفت: یک هزار و ۳۲۴ نفر معادل ۶۵ درصد از کل زندانیان استان سمنان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مشمول بخشنامه عفو گسترده رهبر معظم انقلاب شدند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حیدر آسیابی در آیین جشن رافت و رحمت به مناسبت آزادی زندانیان عفو شده در آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان افزود: از مجموع مشمولان بخشنامه عفو گسترده در سمنان، ۳۴ درصد شامل ۷۱۵ مرد و ۱۸ زن آزاد مطلق شدند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ۵۷۳ مرد و ۱۸ زن زندانی در سمنان براساس بخشنامه عفو گسترده مشمول تخفیف در مجازات شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان ادامه داد: با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی دستکم یک سوم از زندانیان استان سمنان از ۲۲ بهمن امسال تاکنون آزاد شدند.

آسیابی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده ده ها تن از اتباع بیگانه با دستور رهبر معظم انقلاب مشمول در این ایام عفو شدند که این امر نشان از اجرای دقیق حقوق بشر اسلامی در کشور است.

وی اضافه کرد: اجرای طرح آزادی زندانیان به تنهایی منجر به کاهش بزهکاری اجتماعی در جامعه نمی شود و با حمایت، کنترل و توجه به اشتغال و مشکلات این زندانیان عفو شده می توان برای افزایش سلامت اجتماعی در استان اقدام کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان گفت: صدها واحد صنعتی در استان سمنان وجود دارد که زندانیان مشمول عفو می توانند بعد از آزادی در این واحدها مشغول بکار شوند.

در این آیین علیرضا آشناگر استاندار سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی سمنان، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و تعدادی از زندانیان عفو شده حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.