نماینده ولی فقیه در استان سمنان، خواستار حمایت کلیه مسئولان استان از زندانیان آزاد شده عفو مقام معظم رهبری و خانواده آنان شد

آیت الله شاهچراغی در دیدار با مدیرکل زندانهای استان سمنان، ضمن قدردانی از موافقت رهبر معظم انقلاب با پیشنهاد عفو گسترده زندانیان گفت: از همه مسئولین استان می خواهم با حمایت از زندانیان آزاد شده و خانواده آنان، از بروز آسیب به فرزندان و بازگشت مجدد زندانیان آزاد شده به زندان جلوگیری نمایند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دیدار با محمود باهنر مدیرکل و حجت الاسلام قدرتی معاون اصلاح و تربیت زندانهای استان بیان داشت: یکی از کارهای بسیار مهم که در اواخر سال ۹۷ در آستانه سال نو و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کشور اتفاق افتاده، عفو مقام معظم رهبری نسبت به محکومان زندانی است که در کشور موجی از شادی ایجاد کرد و باعث خوشحالی همگان مخصوصا زندانیانی که از زندان آزاد شدند و خانواده های آنان شد.

وی با بیان اینکه خوشحالی خانواده زندانیان آزاد شده به واسطه عفو مقام معظم رهبری، در واقع خوشحال کردن خداوند متعال می باشد، بیان داشت: خوشنودی باری تعالی از هر چیزی مهم تر است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه از همه مسئولین استان می خواهم با حمایت از زندانیان آزاد شده و خانواده آنان، از بروز آسیب به فرزندان و بازگشت مجدد زندانیان آزاد شده به زندان جلوگیری نمایند، ابراز کرد: از مددجویانی که به واسطه این عفو از زندانها آزاد شده اند و اطرافیان و خانواده آنان نیز می خواهم شکرگزار این نعمت باشند و در ادامه زندگی طوری عمل نمایند که خدای ناکرده مجددا گرفتار زندان نشوند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان در خاتمه با قدردانی از مدیر کل و کارکنان زندانها و همچنین مسئولان قضایی استان ابراز امیداری کرد اقدامات مسئولان و مردم نیکوکار استان در راستای کمک به خانواده زندانیان آزاد شده و حاضر در زندان استمرار یابد.

محمود باهنر مدیر کل زندانهای استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به سخنان رییس سازمان زندانها ی کشور درخصوص تعداد مشمولان بهره مند از  بخشنامه عفو گسترده زندانیان بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان زندانهای کشور ، استان سمنان بالاترین درصد مشمولین عفو نسبت به محکومین کل استان را در کشور داشته است که این امر بیانگر عمکرد بسیار خوب مراجع قضایی و مسئولان زندانهای استان می باشد.

باهنر با اعلام برخورداری ۱۳۴۴ نفر از زندانیان استان یعنی بیش از ۶۵ درصد زندانیان از عفو مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که منجر به آزادی ۷۷۵ نفر و تخفیف مجازات ۵۶۹ نفر شد، خطاب به آیت الله شاهچراغی گفت: هدف از دیدار امروز با حضرتعالی ضمن اعلام این خبر خوش، این بود که به واسطه شما مراتب تشکر و قدرانی خود از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) را ابراز نماییم.

این مقام ارشد زندانهای استان با قدردانی از مسئولین ارشد استان به ویژه استاندار محترم، رییس کل محترم دادگستری و دادستان محترم مرکز استان اظهار کرد: در استان سمنان از همان ابتدای انتشار مفاد بخشنامه عفو از صدا وسیما، در کلیه شهرستانها علیرغم روزهای تعطیلی، فرآیند بررسی مشمولین عفو توسط مجموعه دستگاه قضایی استان شروع شد و بی وقفه ادامه دارد.

باهنر در ادامه با اشاره به برگزاری جشن رأفت و رحمت به مناسبت آزادی زندانیان عفو شده زندانهای استان سمنان با حضور جمعی از زندانیان آزاد شده و خانواده آنان خاطرنشان کرد: زندانیان آزاد شده و خانواده آنها به حمایت و کمک مسئولان ذیربط و بویژه نهاهای حمایتی استان نیاز دارند که امیدواریم به منظور جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان و مراقبت از خانواده آنها در برابر آسیبهای اجتماعی، این حمایتها ادامه  یابد.

این مقام قضایی استان در پایان یادآور شد: تعدادی از زندانیان مشمول عفو به دلیل دارا بودن شاکیان خصوصی همچنان در زندانهای استان حضور دارند که همینجا از شاکیان آنها تقاضا دارم با روحیه بخشش و گذشتی که بنده از مردم استان اخلاق مدار سمنان سراغ دارم، مسبب آزادی این عده از زندانیان و بازگشت به آغوش خانواده هایشان در آستانه نوروز بشوند ، چرا که در صورت گذشت از شکایت خود این افراد نیز می توانند از عفو ۲۲ بهمن امسال استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize