اخبار کوتاه

آسیابی دادستان مرکز استان سمنان در جلسه شورای اداری زندانهای استان: با تدبیر روند رو به رشد اجرای سیاستهای دستگاه قضا در مقوله ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها در سال ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت

دادستان مرکز استان سمنان درجلسه شورای اداری زندانهای استان بابیان این نکته که درسال گذشته باتوجه به عفو مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به مناسبت چهل سالگی نظام کاهش خوبی در جمعیت کیفری زندانها شاهد بودیم افزود:نیاز است در سال جدید نیز کاهش جمعیت کیفری در زندانها مبنای کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان آسیابی درابتدا ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت امام حسین (ع)وروز پاسدار و محکوم نمودن اقدام بزدلانه آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروههای تروریستی گفت: ناکامی دشمنان انقلاب اسلامی و در راس آن آمریکا در برابر گفتمان جمهوری اسلامی در منطقه منشا چنین رفتارهای بزدلانه ای می باشد.

وی ادامه داد:خوشبختانه در سال گذشته با درایت و رهنمود های رئیس کل محترم دادگستری وتعامل به عمل آمده بین مراجع قضایی و زندانهای استان به نتایج خوبی در زمینه کاهش جمعیت کیفری رسیده و امیدوارم این روند در سال جدید با شدت بیشتری پیگیری شود.

دادستان مرکز استان با اشاره به گوشه ای از اقدامات قضایی شاخص انجام شده در سال ۹۷ اظهار داشت:اعمال ماده ۴۵ برای کلیه محکومین مواد مخدر استان در مدت زمان کم و باکار جهادی یکی از این اقدامات بود که نتیجه آن در اعلام عفو ۲۲ بهمن ماه بیشتر مشهود شد.

وی ادامه داد:دبیر خانه کمسیون عفو استان در سال گذشته به طور منظم و مستمر با هدف کاهش جمعیت کیفری وباحضور شخص رئیس کل محترم دادگستری برگزار و خوشبختانه شاهد نتایج خوبی هم بوده ایم.

دادستان مرکز استان ضمن تحلیل آمار ورودی به زندانهای استان در سال ۹۷ اظهار داشت:به شخصه اعتقاد دارم میتوان با تعامل بیشتر ، برنامه ریزی وبرگزاری جلسات هماهنگی این میزان ورودی به زندانها را کاهش داد.

آسیابی در پایان ضمن تمجید از عملکرد اداره کل زندانهای استان در سال ۹۷گفت:امیدواریم در سال جدید بتوانیم ضمن برقراری آرامش و امنیت در استان به اهداف ترسیم شده قضایی در سال ۹۸ دست یابیم.

در ادامه مدیر کل زندانهای استان با تبریک میلاد با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار و محکوم کردن اقدام نابخردانه  امریکا افزود:با رهنمودها و مساعدت های رئیس کل محترم دادگستری استان و دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب سمنان شاهد اقدامات خوبی در حوزه قضایی زندانهای استان بوده ایم که امیدواریم در سال جدید هم این روند ادامه یابد.

باهنر در ادامه به تحلیل آماری زندانهای استان در سال ۹۷ و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل پرداخت و افزود:برگزاری مستمر جلسات ساماندهی زندانیان در مرکز استان و شهرستانهای تابعه ،برگزاری مستمر جلسات کمسیون عفو،اعمال ماده ۴۵ در استان ،اعمال عفو گسترده مقام معظم رهبری به مناسبت ۴۰ سالگی نظام،اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان و…از مهمترین اقدامات انجام شده می باشد.

در پایان جلسه آسیابی دادستان محترم مرکز استان با اهدای لوح تقدیر از زحمات مدیر کل زندانهای استان و روسای زندانها در سال قبل تقدیر به عمل آوردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.