اخبار کوتاه

بازدید سرزده معاون و نماینده رئیس کل دادگستری استان در امور ساماندهی زندانیان از زندان مرکزی و بازداشتگاه سمنان

 

علی دارینی معاون و نماینده رئیس کل دادگستری استان در امور ساماندهی زندانیان  بطور سرزده از زندان مرکزی و بازداشتگاه سمنان بازدید و با تعدادی از زندانیان تحت قرار ، محکومین مالی ، مهریه و محکومان با جرائم خاص بصورت چهره به چهره ملاقات و ضمن استماع درخواست آنان دستورات لازم را صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان، در این بازدید که بیش از ۳ ساعت بطول انجامید دارینی در جمع عمومی زندانیان به نقش پیشگیری از وقوع جرم تأکید و افزود زندانیان می بایست از فرصت مجازات حبس در زندان برای اصلاح و تربیت خود استفاده کنند .

وی با تشکر از اقدامات زندانها برای ایجاد شرایط مطلوب نگهداری زندانیان و فراهم آوردن بستر اصلاح و تربیت بویژه در محل بازداشتگاه سمنان تأکید کرد با پیگیری مددکاران و استفاده از ظرفیت صلح  و سازش زمینه آزادسازی تعداد بیشتری از زندانیان با جرائم خرد و سبک فراهم گردد.

وی با انتقاد از افزایش تعداد ورودی زندانی به زندانهای استان بویژه در جرائم سبک افزود این تعداد ورودی بایستی مورد آسیب شناسی و مطالعه قرار گیرد تا از تمامی ظرفیت ها و تأسیسات قضایی برای کاهش ورودی و اعمال سایر مجازاتهای جایگزین حبس استفاده بیشتری گردد.

محمود باهنر مدیر کل زندانهای استان که در این بازدید ایشان را همراهی می نمود ضمن تشکر از تعامل مطلوب قضات با زندانها افزود ، روحیه ایثار و گذشت در بین مردم بویژه در جرائم قابل گذشت یکی از عوامل مؤثر در کاهش به دستگاه قضایی و زندان است ، بنحوی که با فعال شدن شوراهای حل اختلاف مستقر در زندانها در سال گذشته تعداد بسیاری از زندانیان از طریق واحد مددکاری زندانها و اخذ رضایت شکات از زندانها آزاد شده اند .

اقامه نماز در بین زندانیان از دیگر برنامه های معاون و نماینده رئیس کل دادگستری استان بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize