اخبار کوتاه

با حضور خیرین و خانواده زندانیان، جشن نسیم مهر در سمنان برگزار شد

جشن «نسیم مهر» به مناسبت ۵ خرداد روز ملی حمایت از خانواده زندانیان، با حضور خیرین، مسئولان و خانواده زندانیان در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، مراسم جشن نسیم مهر و مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان شهرستان سمنان با حضور باهنر مدیر کل زندان‌های استان، رضوی مدیرکل کمیته امداد استان، زینب کرکه آبادی مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان و جمعی از مسئولین استان ، کارکنان زندان‌های استان سمنان و معتمدین شهرستان برگزار شد .

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان در این مراسم با اشاره به نامگذاری پنجم خرداد عنوان «حمایت از خانواده زندانیان» ابراز کرد: نامگذاری این روز تحت عنوان نسیم مهر فرصت بسیار خوبی برای جلب مشارکت مردم و آگاهی‌رسانی درخصوص مشکلات خانواده زندانیان  و همچنین بیان خدمات انجمن‌های حمایت زندانیان و سازمان زندان‌ها و در این خصوص است.

وی با بیان اینکه فقدان سرپرست، خانواده های زندانیان را در معرض انواع فشارهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی قرار می دهد، اظهار کرد: اگرچه در سالهای اخیر اقدامات ارزشمند و قابل تقدیری در راستای حمایت از خانواده زندانیان صورت گرفته است، اما همچنان نقاط آسیب زایی وجود دارد که کانون این خانواده ها را تهدید می کند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات حمایتی و آموزشی به خانواده زندانیان بیان کرد: بی توجهی به مشکلات این قشر و خروج آنها از اولویت ارائه خدمات، زمینه انحراف و ورود اعضای خانواده زندانی به چرخه جرم را فراهم می سازد و در آینده ای نه چندان دور تبعات آن گریبانگیر جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و همچنین ریاست قوه قضاییه مبنی بر کاهش استفاده از مجازات حبس خاطرنشان کرد: از مراجع محترم قضایی انتظار می رود با بهره گیری از ظرفیتهای جدید قوانین حتی الامکان در چارچوب قانون از مجازاتهای جایگزین خاصه برای زندانیان متاهل سرپرست خانواده استفاده نمایند.

باهنر در بخش دیگری از سخنان خود، از فعالیت ۴ انجمن حمایت زندانیان در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: این انجمن‌ها بیش از ۴۳۸ خانواده شامل ۱۲۳۲ نفر را تحت پوشش خود دارند و به صورت مستمر در طول سال به آنها خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیر کل زندان‌های استان افزود: برگزاری دوره های آموزشی برای خانواده زندانیان، پرداخت مستمری، اهدای سبد کالا در مناسبتهای مختلف، اعزام خانواده های تحت پوشش به اردوهای زیارتی و فرهنگی، بازدید از منزل خانواده های زندانیان، تشکیل هیات مذهبی در جهت ارتقاء پایگاه اجتماعی خانواده ها و توانمندسازی شغلی اعضای خانواده زندانیان با مساعدت کمیته امداد امام (ره) را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در طی سال گذشته بوده است.

در پایان این مراسم خیرین و مسئولان کمک‌های مالی خود به انجمن حمایت از زندانیان را اعلام کردند.

اهدای هدایا به فرزندان روزه اولی خانواده مددجویان، معرفی اعضای موفق خانواده‌های تحت پوشش و اهدای جوایز به آنان، مولودی خوانی، قرعه کشی جوایز بین حاضران و اهدای کتاب از دیگر برنامه‌هایی بود که در این مراسم اجرا شد و با استقبال بسیار خوب خانواده زندانیان همراه بود.

گفتنی است پیش از افطار و جشن نسیم مهر، جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت زندانیان با حضور باهنر مدیر کل زندانهای استان، رضوی مدیرکل کمیته امداد استان، زینب کرکه آبادی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، دانایی فرماندار سمنان، بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و خیرین و معتمدین و جمعی از مسوولان اجرایی و اعضای انجمن حمایت از زندانیان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize