اخبار کوتاه

خیرین سمنانی بیش از پنج میلیارد ریال برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند

نیکوکاران سمنانی در جشن باشکوه گلریزان سمنان، بیش از پنج میلیارد و دویست میلیون ریال جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، علی مهربان قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور در جشن گلریزان آزادسازی جرائم غیرعمد استان گفت: ماه رمضان ‌ماه ‌مبارک ‌و ماه‌ مهمانی خداوند متعال است و امیدواریم در این ماه با کمک و حضور خیرین عزیز، شاهد آزادی زندانیان جرائم‌ غیر عمد در کشور باشیم.

وی افزود: در سال گذشته ستاد دیه مردمی کشور، توانست به کمک ‌شما ‌خیرین عزیز ۷۹۳۲ نفر زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کند.

مهربان ادامه داد: هم اکنون ۸۴۰۹ زندانی در کشور وجود دارد که ‌مشمول قوانین و مقررات ستاد دیه ‌کشور قرار ‌می گیرند که از این تعداد ۱۳۱ نفر زندانی جرائم حوادث رانندگی، ۵۶ نفر حوادث کارگاهی، ۵۶ نفر محکومیت های شبه عمد، ۶۲۶۹ نفر بدهکار‌ مالی، ۲۰۰۰ نفر‌ مهریه و ۱۳۱ نفر بدهکاران نفقه هستند.

وی گفت: در طول ‌مدت ماه‌ مبارک ‌رمضان در سراسر کشور ۳۰۰ ‌جشن به‌ همت‌ خیرین ‌برگزار‌ خواهیم‌ کرد و امیدواریم زمینه آزادی ‌تعداد کثیری از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم‌ کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است تا کمک به زندانیان جرائم غیرعمد تقویت شود، اظهار کرد: مردم سخاوتمند استان ما سمنان نیز در این‌گونه اقدامات همیشه پیش‌قدم و سرآمد بودند و امیدواریم در خلال برگزاری این جشن شاهد آزادی تعداد زیادی از زندانیان باشیم.

حبیب‌الله خجسته‌پور تصریح کرد: هر کسی که آن‌سوی میله‌ها گرفتار است، قطعاً مجرم عامدانه نیست و در لحظه و آنی به دلیل اشتباهی سهوی، هم خود و هم‌ خانواده او قطعاً دچار بلا و عذاب شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه در زندان ماندن سرپرستان خانواده ها که در اثر اشتباه سهوی جرمی را مرتکب شده اند، مشکلاتی برای دستگاه قضایی به وجود می آورد، بیان کرد: این مسأله در دیگر حوزه‌ها نیز قطعا مشکلات اجتماعی را برای خانواده زندانیان به وجود خواهد آورد که نیاز است تا با برگزاری ‌چنین جشن‌هایی و استفاده از حضور پرخیر و برکت خیران برای یاری رساندن به این نوع زندانیان تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از مسؤولان ستاد دیه کشور و استان سمنان و خیران ارجمند استان که با استفاده از رحمت و عطوفت الهی به برکت این ایام قصد دارند تعدادی از زندانیان را آزاد کنند، تقدیر می‌کنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی با بیان اینکه با کمک مردم نیکوکار استان در این ماه مبارک، زمینه شادمانی چند خانواده فراهم خواهد گشت، یادآور شد: همه ما موظفیم فرهنگ نوع دوستی و کمک به نیازمندان را به فرزندان خود بیاموزیم تا انشاءالله این سنت نیکوی اسلامی ایرانی به نسل های آینده منتقل گردد.

در پایان این مراسم محمود باهنر مدیر کل زندان‌ها و نایب رئیس ستاد دیه استان سمنان اعلام کرد: در جشن گلریزان امسال شهرستان سمنان ، خیرین ارجمند جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، بیش از پنج میلیارد و دویست میلیون ریال کمک نموده‌اند.

وی با اشاره به تعهد کمیته امداد امام (ره) استان سمنان نیز درخصوص اعطای ۲۰ فقره وام ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد در این مراسم، بیان داشت: امیدوارم با کمکهایی که خیرین و نیز نهادهای دولتی و خصوصی در جشن گلریزان امسال تعهد کرده‌اند، امکان آزادسازی حداکثر زندانیان نیازمند از زندان فراهم گردد.

وی در ادامه به آمار موجود زندانیان جرائم غیر عمد اشاره و گفت ۱۰۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در زندانهای استان حاضر هستند که کل بدهی این تعداد نزدیک به ۲۰۰ میلیارد ریال می باشد ، که قطعاً مانند همیشه با کمک مددکاران زندانها و اخذ رضایت و گذشت شاکیان سعی داریم تعداد بیشتری از زندانیان مذکور آزاد شوند.

محمود باهنر به موفقیت دستگاه قضایی در پرونده های مهریه وجرائم راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت در حال حاضر در استان سمنان مجرم ناشی از تخلفات راهنمایی و رانندگی نداریم.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام عبدوس امام جمعه موقت سمنان، مهربان قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور، دکتر خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، بینایی مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری، باهنر مدیر کل زندانهای استان و برخی از مدیران کل و مسئولین دستگاه‌های دولتی و جمعی از صاحبان صنایع، بازاریان، خیرین و نیکوکاران برگزار شد.

گفتنی است، جشن گلریزان شهرستان گرمسار در تاریخ ۲۸ اردیبهشت و شهرستان شاهرود در تاریخ ۳۱ اردیبهشت برگزار خواهد شد. این جشن در شهرستان دامغان نیز ۲۱ اردیبهشت ماه با مشارکت پرشور خیرین دامغانی برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize