اخبار کوتاه

افتتاح ساختمان مرکز خدمات اجتماعی و مراقب بعد از خروج زندانیان استان سمنان

ساختمان مرکز خدمات اجتماعی و مراقب بعد از خروج زندانیان استان سمنان با حضور مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندان های کشور افتتاح گردید .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، حمیدرضا علی اکبری مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندان های کشور در آئین افتتاح ساختمان جدید مرکز خدمات اجتماعی و مراقب بعد از خروج اداره کل زندانهای استان سمنان در جمع خبرنگاران گفت: در این مراکز خدمات مشاوره، آموزش و کمک به اشتغال زندانیان آزاد شده ای که به صورت داوطلبانه تمایل به استفاده از این خدمات را دارند ،ارائه می شود.

وی افزود: این مراکز با بهره گیری از شرکای اجتماعی خود نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و نهادهای حمایتی، شرایط بازگشت سعادتمندانه  زندانیان آزاد شده به جامعه و بازار کار پایدار را فراهم می کنند.

مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور گفت: علاوه بر مراکز استانها در شهرستان ها نیز انجمن حمایت از زندانیان به عنوان همکار و شریک اجتماعی این مراکز این خدمات را به زندانیان واجد شرایط ارائه خواهند کرد.

محمود باهنر مدیر کل زندانهای استان در این مراسم با اشاره به اینکه این مرکز بعنوان آخرین گام اصلاحی و تربیتی زندانیان و خانواده های آنان محسوب می گردد ، از تمامی مسئولان دستگاه های حمایتی استان خواست با این مرکز همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان قدم های جدیدی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی جامعه برداشته شود.

آئین افتتاح ساختمان جدید مرکز خدمات اجتماعی و مراقب بعد از خروج زندانیان استان سمنان با حضور علی اکبری ، مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور، سلیمانی رئیس امور هماهنگی انجمن های حمایت از زندانیان سازمان زندانها، باهنر مدیرکل زندانهای استان سمنان، بینایی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، امیری و دارینی معاونین قضایی رئیس کل دادگستری استان، همتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، روسای زندانهای تابعه، مدیران عامل انجمن حمایت از زندانیان استان و جمعی از مسئولان ادارات کل زندانها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی استان و نمایندگان بانکهای استان سمنان حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.