اخبار کوتاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در بازدید از اردوگاه حرفه آموزی سمنان گفت : برنامه ریزی و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در اردوگاه حرفه آموزی سمنان از اهداف دانشگاه علوم پزشکی در سال جاری است

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان،باهنر مدیر کل زندانهای استان ،دکتر گوهری معاونت درمان و دکتر حافظی رابط بسیج جامعه پزشکان و رستمیان کارشناس بهداشت و درمان ضمن بازدید از مرکز درمانی اردوگاه حرفه آموزی بر برنامه ریزی و برای ارائه  خدمات بهداشتی و درمانی طرح تحول سلامت در اردوگاه تاکید کردند.

در ابتدای این بازدید مدیر کل زندانهای استان باتشریح وضعیت بهداشتی و درمانی اردوگاه گفت :با توجه به اینکه اردوگاه طبق ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر محل نگهداری محکومین مواد مخدر استان می باشد و اکثریت آنها با محکومیت های بالا معرفی میگردند نیاز است برنامه ریزی مدونی درحوزه سلامت آنان صورت گیرد.

وی افزود : تاثیر سوء مصرف مواد مخدر در زندانیان اردوگاه مذکور مشکلات عدیده ی جسمی و روحی را برای آنها بوجود آورده که همه دستگاههای متولی باید اداره کل زندانها را در امر درمان آنان یاری نمایند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی به مقوله بهداشت و درمان در زندانها اظهار امیدواری کرد که بتوانیم در سال جاری قدمهای خوبی در این خصوص برداریم.

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این جلسه با بیان این مطلب که تمامی تلاش خود و مجموعه دانشگاه را برای ارتقای سطح بهداشت و درمان در زندانها به کارخواهیم بست افزود:باتشکیل تیم های بهداشتی و درمانی و با همکاری بسیج جامعه پزشکان استان سعی خواهیم کرد گوشه ای از مشکلات درمانی زندانیان را مرتفع سازیم.

دکتر دانایی ضمن نسبی ارزیابی کردن امکانات اردوگاه در مذکور حوزه سلامت براستقرار تیم درمانی سیار واجرای سامانه سیب سلامت در اردوگاه و استفاده از ظرفیت های مراکز در مانی و آزمایشگاهی دولتی با تعرفه دولتی تاکید کردند .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize