اخبار کوتاه

مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور : وضعیت اداره کل زندانهای استان سمنان در حوزه اقدامات حمایتی ومددکاری قابل قبول است

مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی زندانهای کشور در جلسه ستاد کاهش آسیبهای اجتماعی زندانهای استان سمنان گفت: وضعیت کلی اداره کل زندانهای استان درحوزه اقدامات حمایتی و مددکاری به لحاظ اداری و اجرائی سیاستهای سازمان راضی کننده و قابل قبول است.

علی اکبری در سفر دو روزه خود به استان سمنان ضمن بازدید از زندانهای گرمسار، سمنان و ساختمان در حال احداث کانون اصلاح وتربیت و دیدار چهره به چهره با مددجویان در جلسه ستاد کاهش آسیبهای اجتماعی زندانهای استان سمنان حاضر و اظهار داشت: اهمیت موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، سازمان زندانها را بر آن داشت تا پروژه پیشگیری را در سه حوزه پیشگیری از اعتیاد،طلاق و مفاسد اجتماعی با همکاری همه زندانهای کشور به طور دقیق و علمی برگزار کند که با بررسی عملکرد زندانها در این حوزه ها که با نظارت شورای اجتماعی کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام شد، سازمان زندانها مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با اشاره به تلاش مددکاران در زندانها گفت: قطعا نمی شود برای همه زندانیان و خانواده های آنان در حوزه مددکاری یک نسخه واحد در نظر گرفت و می بایست مددکاران با دقت و براساس نتایج بدست آمده از بازدید منزل و سایر ابزارهای مددکاری اجتماعی ، طرح حمایتی مورد نظر برای آن خانواده را درنظر گرفت تا شاهد اثر بخشی بیشتر خدمات مددکاری و توانمند سازی در این حوزه باشیم.

مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور با بیان این مطلب که اخذ رضایت شکات توسط مددکاران بویژه در خصوص  محکومین به قصاص، امید به زندگی را در آنها زنده میکند گفت: اولویت کاری مددکاران باتوجه به شرایط موجود در زندانها توجه به باز اجتماعی نمودن مددجویان و گروه های آسیب پذیر مانند جوانان معطوف گردد.

این مقام مسئول سازمان زندانها ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران اداره کل زندانهای استان افزود:باید در هزینه اعتبارات ، چتر حمایتی بیشتری  بر روی خانواده مددجویان و فرزندان آنها که در معرض آسیب هستند، قرار بگیرد .

وی گفت: انجمن های حمایت زندانیان استان به سمتی حرکت کنند که بتوانند ضمن استقلال مالی ، زمینه توانمند سازی خانواده ها را فراهم سازند.

علی اکبری در پایان با بیان این مطلب که انشاا… باگشایش مالی در سال جاری اعتبارات لازم به اداره کل زندانهای استان در جهت رسیدن به اشتغال ثابت خانواده های مددجویان اختصاص  یابد، قول داد از زندان و انجمن حمایت زندانیان دامغان و زندان شاهرود دراسرع وقت بازدید داشته باشند.

لازم به ذکر است قبل از برگزاری این جلسه ، نشست مشترکی با حضور علی اکبری مدیر کل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور، محمود باهنر مدیر کل زندانهای استان، سلیمانی رئیس امور هماهنگی انجمن های حمایت زندانهای کشور،  حجت الاسلام و المسلمین قدرتی معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان با مظهری رئیس کل دادگستری استان در محل دفتر رئیس کل برگزار و از حمایتهای دستگاه قضایی استان تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.