مدیر کل زندانهای استان سمنان: تحقق ۷۳ درصدی اشتغال مولد و ۵۰ درصدی آموزش فنی وحرفه ایی محکومین زندانهای استان سمنان در نیمه نخست سالجاری

مدیر کل زندانهای استان از تحقق اشتغال ۷۳ درصدی محکومین زندانیان استان سمنان بصورت مولد و ۵۰ درصدی آموزش فنی وحرفه ای در زندانهای استان با توجه به تکالیف برنامه چهارم توسعه قضایی در شش ماهه اول سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان: محمود باهنر با بیان این مطلب گفت با اقدامات مؤثری که در حوزه اشتغال در سطح زندانهای استان انجام شده است مانند برگزاری منظم جلسات شورای طبقه بندی و اشتغال ،عقد قرارداد با بخش خصوصی و کارخانجات استان جهت اشتغال زندانیان ، اجرای دوره های آموزش فنی وحرفه ای و صدور گواهینامه بدون ذکر نام زندان برای مددجویان، موجب شد تا بطور متوسط در شش ماهه اول سال  زمینه اشتغال مولد۱۶ درصد از محکومان واجد شرایط زندانهای  استان بطور مولد  فراهم گردد .

وی افزود : این زندانیان در رشته های صنعتی، کشاورزی، عمرانی وخدماتی در کارگاه های تولیدی داخل  وخارج از زندانها اشتغال دارند .

محمود باهنردر ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مقامات قضایی استان اظهار داشت: توسعه اشتغال وحرفه آموزی در زندانهای استان یک ضرورت و اولویت در راستای برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانها می باشد که در این راستا با تعامل و همکاری با مراکز اشتفال سطح استان صورت گرفته است .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه  با سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان ۵۰ درصد از تکالیف برنامه حرفه آموزی محکومان در برنام ششم توسعه قضایی در نیمه نخست سالجاری نیز محقق شده است .

وی در پایان ضمن دعوت از صاحبان حرف و مشاغل برای توسعه اشتغال در داخل و خارج زندانها تاکید کرد با توجه به ظرفیت ها و بسترهای مطلوب از جمله ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور می توان در راستای ارتقای خدمات اشتغالزایی قدم های مثبتی بر داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize