واکسیناسیون کلیه مددجویان اردوگاه حرفه آموزی در پی تفاهم‌نامه اداره کل با دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان سمنان، کریم کشته سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی استان سمنان عنوان نمود: هپاتیت به معنای التهاب کبد است که فعالیت های آن را مختل میسازد.این بیماری به علت های مختلفی ایجاد می شود. لذا ویروس هپاتیت عامل بروز نوع عفونی بیماری هپاتیت در انسان است و در کبد انسان جایگزین شده و تکثیر می نماید.

کریم کشته اظهار کرد: با توجه به اینکه زندانیان در یک محیط گروهی زندگی می نمایند می بایست نسبت به مسائل بهداشتی و درمانی آنها حساسیت  بیشتری داشته تا سلامت جسم آنها تامین شود.

وی افزود: موارد انتقال از راه خون و فراورده های خونی است و خالکوبی و تاتو کردن و استفاده از مسواک یا تیغ ریش تراشی که میتواند آلوده به خون باشد و فرو رفتن سوزن اتفاقی آلوده به ویروس در بدن می تواند باعث ابتلا به بیماری گردد. لذا بهترین راه مقابله با بیماری هپاتیت بی علاوه بر رعایت موارد بیماری تزریق واکسن است زیرا استفاده از این واکسن می تواند فرد را در مقابل بیماری ایمن نماید.

در خاتمه سرپرست اردوگاه ضمن تاکید به مسائل بهداشت و درمان اردوگاه تصریح کرد: کادر بهداری به ضد عفونی کردن وسایل و لباس ها،محیط و غیره زندانیان نظارت و بر استمرار واکنس هپاتیت در مقطع تکمیل دوره واکسن در فواصل یک و دو ماهه مطابق دستورالعمل کشوری برای زندان اهتمام و برنامه ریزی لازم را صورت دهند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize