اخبار کوتاه

معاون قضایی دادگستری استان به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مدیر کل زندانهای استان سمنان با حضور در کارخانه عقاب افشان و کومش صنعت سمنان از روند اشتغال زندانیان بازدید کردند

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و دادستان مرکز استان به همراه مدیر کل زندانهای استان و سایر مسئولان اداره کل از کارخانجات اتوبوس سازی عقاب افشان و کومش صنعت سمنان بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان سمنان:  دارینی ، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و ابراهیمی ، دادستان مرکز استان به همراه محمود باهنر ، مدیر کل زندانهای استان و سایر مسئولان  اداره کل با حضور در  کارخانه اتوبوس سازی عقاب افشان و کومش صنعت سمنان از روند اشتغال ۳۰ نفر از زندانیان زندان سمنان و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان سمنان در این واحدهای صنعتی بازدید کردند .

محمود باهنر در این بازدید گفت: ایجاد اشتغال مولد برای مددجویان یکی از مهمترین اقدامات اصلاحی و حمایتی است که برای توسعه و پایداری این حمایتها باید ظرفیت های جدیدی برای اشتغالزایی آنان فراهم گردد که در قانون از جمله قانون احکام دائمی کشور و ماده ۱۱۳ قانون پنجساله ششم توسعه کشور بدان تاکید شده است .

محمود باهنر تاکید کرد ، در کنار توانمند کردن زندانیان در بعد شغلی و حرفه ای ، کمک به اقتصاد زندگی زندانیان برای کاهش آسیب های اجتماعی آنان مدنظر است  .

وی بیان داشت: اشتغال زندانیان در بازپروری و بازاجتماعی کردن آنان بسیار تأثیر گذار است و نقش بسیار مؤثری در کاهش آسیب ها و ناهنجاریهای اجتماعی خواهد داشت.

شریف ابراهیمی ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این بازدید گفت : باتوجه به نامگذاری شعار سال به رونق تولید و بازدید مسئولان عالی قضایی از واحد‌های تولیدی، ما نیز در استان سمنان از این واحد‌ها بازدید می‌کنیم و از نزدیک با مشکلات این واحد‌ها آشنا می‌شویم و در جهت حل آن‌ها تلاش می‌کنیم .

وی افزود: این واحد‌های تولیدی در کنار تولید ، از زندانیان واجدالشرایط نیز استفاده می‌کنند و در جهت اصلاح و باز پروری آن‌ها تلاش می‌کنند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بیان کرد: اگر کارخانجات و شرکت‌های دیگر تولیدی و خدماتی نیز مانند این شرکت‌ها از زندانیان مستعد استفاده کنند ، بسیار می‌توانند به تولید کمک کنند و قدردان آن‌ها هستیم .

دارینی معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و دادستان مرکز استان در این بازدید ضمن تقدیر از مسئولان زندانها و تشکر از صاحبان این کارخانجات گفت: رسیدگی به وضعیت اصلاحی و تربیتی زندانیان بویژه تمرکز بر اشتغال آنها از برنامه های قوه قضائیه در پیشگیری از وقوع جرم است.

مقامات قضایی و مسئولان زندانهای استان سمنان در این بازدید از بخشهای مختلف این دو کارخانه و نیز واحدهای اشتغال زندانیان بازدید نمودند.گفتنی است در این بازدید یک دستگاه مینی بوس اداره کل زندانهای استان که توسط شرکت عقاب افشان بازسازی شده بود تحویل این اداره کل گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.