اخبار کوتاه

عزم سازمان زندانها در ساماندهی زندانیان وکاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانها

هیأت اعزامی از سوی ریاست سازمان زندانهای کشور پس از حضور در استان از زندانهای استان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان سمنان: هیأتی به ریاست نماینده دکتر جهانگیر ریاست سازمان زندانهای کشور و با حکم ایشان جهت ساماندهی و بررسی وضعیت زندانیان واجد شرایط بمنظور بررسی آخرین وضعیت نحوه اجرایی شدن دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها در استان حضور یافته و با زندانیان بصورت چهره به چهره گفتگو کردند.

باهنر مدیر کل زندانهای استان در این باره گفت :با عنایت به منویات ریاست عالی دستگاه قضا و ریاست سازمان زندانهای کشور ،این هیأت ضمن بازدید از زندانهای سطح استان که دادستان ،رئیس دادگستری و قضات ناظر بر زندانها نیز حضور داشتند در جمع زندانیان حضور یافته و با آنان دیدار و گفتگو کردند.

وی افزود در این بازدیدها جمعی از زندانیان که نسبت به پرونده قضایی خود سؤال و یا ابهامی داشتند بصورت مشروح به بیان مسائل و درخواستهای خود پرداختند .

عادل خواه ، رئیس هیأت اعزامی با شرح اهداف این بازدید گفت :اینگونه بازدیدها و پاسخگویی و پیگیریها نشان از عزم و اراده دستگاه قضایی و سازمان زندانها جهت ساماندهی زندانیان و کاهش هدفمندجمعیت کیفری زندانها است.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای وحدت رویه و فرهنگ سازی در جهت استفاده از مجازات جایگزین حبس و سایر شیوه های نوین در امور قضایی
ان شاء الله در آینده نزدیک شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانیان واجد الشرایط در سطح زندانهای استان باشیم.

شایان ذکر است هیأت اعزامی در ابتدای ورود خود به استان با رئیس کل دادگستری استان،دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و معاون قضایی دادگستری استان دیدار و گفتگو کردند و از تعامل بسیار خوب مراجع محترم قضایی با زندانهای استان تقدیر و تشکر کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize