اخبار کوتاه

آیت ا… رئیسی با ابراز خرسندی از انتقال زندان‌ سمنان به خارج از شهر: انتقال زندان از داخل شهر سمنان از مطالبه‌های سال‌های گذشته مردم این شهر بود

رئیس قوه قضاییه با ابراز خرسندی از انتقال زندان‌ شهر سمنان به خارج از شهر گفت: انتقال زندان از داخل شهر سمنان از مطالبه‌های سال‌های گذشته مردم این شهر بود تا زندان در فضایی آبرومند قرار گیرد، از تمام تلاشگران بویژه مدیر کل زندانهای استان سمنان برای این انتقال تشکر می‌کنم.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، آیین انتقال زندان سمنان، در قالب طرح‌های قوه قضائیه یکشنبه اول تیر با سخنان ویدئو کنفرانسی آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه‌ قضائیه و با حضور استاندار و جمعی از مسئولان ارشد قضایی و اجرایی استان سمنان برگزار شد.

آیت ا… رئیسی در مراسم افتتاح ۴۷ پروژه عمرانی دستگاه قضا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد،  بر لزوم تبدیل زندان‌ها به آموزشگاه نیکی‌ها نیز تأکید کرد و گفت: زندان باید مرکز اصلاح مجرمین باشد و همه ما و حتی زندانیان و خانواده‌های آنها احساس کنند که شخصیت زندانی در آنجا بازسازی می‌شود.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر تداوم این حرکت قانونی که آن را خواست همه مسئولان قضایی و اجرایی دانست، خاطرنشان کرد: انتقال زندان ‎ها به بیرون شهر‌ها در بهسازی هرچه بهتر فضا‌های شهری و محیط ‎های عمومی تأثیر خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد که امکانات و تجهیزات دارای اصالت نیستند و بهره‌برداری از آنها هنگامی ارزش می‌یابد که برای خدمت رسانی به مردم و حفظ کرامت ارباب رجوع و همکاران دستگاه قضایی باشد و در نهایت منجر به گسترش عدل و عدالت قضایی شود.

رییس قوه قضاییه در پایان از همکاران خود در همه بخش های دستگاه قضا خواست که با استمداد از روح امام و شهدا، بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند تا نتیجه عملکرد دستگاه عدلیه و سازمان‌های وابسته به آن رضایت خداوند متعال و افزایش اعتماد عمومی به نظام قضایی جمهوری اسلامی باشد.

محمود باهنر مدیرکل محترم زندان‌های استان سمنان نیز در این مراسم به‌صورت ویدئو کنفرانس توضیحاتی درباره پروژه انتقال زندان استان سمنان به خارج از شهر ارائه کرد.

گفتنی است، فاز اول ندامتگاه جدید ۵۰۰ نفری سمنان با هدف ایجاد فضای مناسب برای بازپروری و اصلاح و تربیت زندانیان و فراهم‌کردن شرایط لازم برای بازگشت آنها به زندگی سالم اجتماعی در فاز اول با ظرفیت ٣٠٠ نفر به بهره‌برداری رسید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize