اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان سمنان :زندان مرکزی سمنان با هدف ایجاد فضای مناسب برای بازپروری و اصلاح و تربیت مددجویان انتقال گردید

زندان مرکزی سمنان با هدف ایجاد فضای مناسب برای بازپروری و اصلاح و تربیت زندانیان و فراهم کردن شرایط لازم برای بازگشت موفق مددجویان به زندگی سالم اجتماعی مورد بهره برداری قرار گرفت

 

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان  در این آیین که بصورت ویدئو کنفرانس توسط آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه انجام  شد با اشاره به قابلیت ارتقای این طرح تا ۶ هزار و ٧٠٠ مترمربع و افزایش ظرفیت تا ۵٠٠ نفر گفت: به منظور تکمیل طرح در سال ٩٩ اعتبار  ١٠٠ میلیارد ریال در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ پیش بینی و مقرر است توسط کارفرما(اداره کل راه و شهرسازی استان)تکمیل گردد.

محمود باهنر افزود: انتقال زندان سمنان از داخل به خارج شهر سمنان در راستای اجرای  قانون انتقال زندانها به خارج شهرها مصوب سال ۱۳۸۰ آغاز شد و سال های ٩٧ و ٩٨ با پیگیری های استانی و ملی ظرفیت از ٣٠٠ به ۵۰۰ نفره افزایش یافت .

وی بیان کرد: سرانه زیربنای پیش بینی شده  برای هر نفر زندانی ١٣ مترمربع بوده و قرار است با هزینه کرد ۳۱ میلیارد تومان اعتبار  در سال ١۴٠٠ مورد  بهره برداری قرارگیرد.

وی افزود: این طرح پس از ١٢سال از آغاز ساخت ،امروز مورد بهره برداری قرار گرفت تا ندامتگاه سمنان از محل قدیم به خارج از شهر انتقال یابد .

وی در خصوص آینده زندان قدیم گفت : تعیین تکلیف این موضوع در قانون از جمله بند پ ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور مشخص شده است و می بایست روند قانونی آن طی گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize