در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی صورت گرفت: بازدید مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان و هیأت همراه از زندان مرکزی

امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان به همراه معاونان خود در بازدید از زندان جدید سمنان بر رفع نیازهای اجتماعی و فرهنگی زندانیان تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، در جلسه ای که پس از بازدید مدیرکل و مسئولان دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از بخش های مختلف زندان، تشکلیل شد، محمود باهنر مدیرکل زندانهای استان سمنان تاکید کرد: زندانیان به عنوان گروه‌های پرخطر و در معرض آسیب، نیازمند توجه خاص می‌باشند.

این مقام قضایی استان افزود: زندانها به عنوان کانون‌های هدف، در پشیگیری از وقوع جرم و کاهش آسیبهای اجتماعی می بایست مدنظر و مورد توجه متولیان امور اجتماعی و فرهنگی قرار بگیرند.

باهنر خاطرنشان کرد: بیشترین گروه زندانیان را جوانان تشکیل می دهند که به دلیل اعتیاد به مواد مخدر و انجام جرایم سرقت در زندانها به سر می برند و در حال حاضر نیازمند دریافت خدمات فرهنگی، تربیتی، ورزشی، شغلی و حرفه ای می‌باشند.

مدیرکل زندانهای استان در پایان با بیان این مطلب که دستگاه‌‌های مرتبط می باید نقش خود را در بازپروری زندانیان ایفا نمایند، خواستار اجرای بند ج ماده ۳۸ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور شد.

در ادامه این جلسه، بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با تشکر از ایجاد فضای استاندارد و بهداشتی برای زندانیان بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، خیرین و سازمانهای مردم نهاد با زندانها و توجه بیش از پیش به مباحث توانمندسازی زندانیان به منظور بازگشت موفق آنان به جامعه تاکید کرد.

در این جلسه مقرر شد، زندانهای تابعه نیازمندی‌های خود را در این زمینه احصاء تا در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استانداری مطرح گردد.

همچنین مقرر شد برخی از کارگروه‌های حوزه اجتماعی و فرهنگی و شورای مواد مخدر در زندان مرکزی سمنان تشکیل تا نیازهای فوری زندانی سمنان را مرتفع نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize