تاکید مدیرکل زندان‌های استان سمنان بر گسترش همکاری ها فی مابین دانشگاه علوم پزشکی و زندانهای استان

در جلسه مدیرکل زندانهای استان سمنان با معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان، در خصوص نحوه همکاری های دو طرف جهت راه اندازی پایگاه‌های سلامت در زندان‌های استان سمنان بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، در این نشست محمود باهنر مدیرکل زندانهای استان سمنان ضمن تشکر از کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهت بازدید مستمر از زندانها، اظهار کرد: زندانها به عنوان مراکز تجمعی، مناطق پرخطر بهداشتی شناخته می شوند، بنابراین می بایست این تعامل و همکاری فی مابین دانشگاه و زندان بیش از پیش صورت بگیرد.

این مقام قضایی استان با بیان اهمیت استقرار پایگاه‌های سلامت در زندان‌ها، خواستار ایجاد این پایگاه ها بر اساس ماده ۳۷ قانون احکام دائمی کشور شد.

دکتر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از انتقال زندانیان از ساختمان قدیمی زندان سمنان به زندان خارج شهر، ساختمان زندان جدید را دارای وضعیت مطلوب بهداشتی دانست و گفت: زندانیان به عنوان گروه های پرخطر جامعه، به عنوان جمعیت گروه هدف دانشگاه در حوزه سلامت، محسوب شده و وظیفه داریم خدمات بهداشتی را به آنان ارائه دهیم.

وی با بیان پیگیری های معاونت بهداشتی دانشگاه درخصوص ایجاد پایگاه های سلامت در زندانها، صادر نشدن مجوزهای لازم را مسایل مالی عنوان کرد.

در این جلسه، رؤسای زندانهای سمنان، اردوگاه، دکتر گودرزی رییس بهداشت و درمان زندانهای استان، دکتر ایمانی مسئول بهداری زندان سمنان و دکتر فریور مسئول دبیرخانه کرونا و دکتر رهبر مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز حضور داشتند.

لازم به ذکر است، اولین پیگیری اداره کل زندانهای استان برای ایجاد پایگاه های سلامت در زندانهای تابعه استان، در جلسه کارگروه مشترک اداره کل زندانهای استان، اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اداره کل اتباع و امور خارجه استانداری و اداره کل بیمه سلامت استان که اسفند ماه ۱۳۹۶ در استانداری سمنان برگزار شد، صورت گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize