جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندانهای استان سمنان با حضور مشاور رئیس سازمان زندانهای کشور برگزار شد

علی شمس مشاور رئیس سازمان زندانهای کشور در امور حرفه آموزی و اشتغال در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان سمنان، توجه به اشتغال مولد در زندانها را مهمترین عامل در تربیت و اصلاح رفتار زندانیان دانست.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، مشاور رئیس سازمان در امور حرفه آموزی و اشتغال با تاکید بر اهمیت حوزه حرفه آموزی و اشتغال، مهمترین عامل تربیت و اصلاح رفتار زندانیان را توجه به اشتغال مولد در راستای توانمندسازی اقتصادی خود زندانی و به ویژه خانواده زندانی دانست.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان جهش تولید خاطرنشان کرد: چشم انداز ما این است که تا پایان سال جاری، نرخ اشتغال مولد را به حداقل ۵۰ درصد محکومان واجد شرایط موجود در زندانهای کشور برسانیم و امیدواریم با تلاش همکاران در سراسر کشور و رفع موانع به این هدف مهم نایل شویم.

مشاور رئیس سازمان در امور حرفه آموزی و اشتغال افزود: در این مسیر روسای زندانها با استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و سایر مراکز و سازمانها، مانند مراکز آموزش فنی و حرفه ای، صنایع دستی و کشاورزی این فرصت را برای زندانیان ایجاد نمایند.

در بخش دیگری از این جلسه، محمود باهنر مدیرکل زندانهای استان سمنان، درخصوص ظرفیتها و امکانات حوزه اشتغال و حرفه آموزی گزارش عملکرد زندانهای استان را ارائه نمود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه، مشاور رئیس سازمان در قالب دوره آموزشی، به بیان نکاتی در خصوص مدیریت نوین زندانبانی در سند تحول زندانهای کشور پرداخت و با طرح مشکلات موجود در سازمان، تاکید کرد که برای اصلاح امور، لازم است روسای زندانها با برنامه ریزی و مدیریت در زمان از ظرفیت منابع انسانی، اماکن و تجهیزات، در راستای اصلاح و تربیت زندانیان استفاده نمایند.

در این جلسه، حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، روسای زندانهای تابعه استان، دهرویه رییس اداره بازرسی زندانهای استان و مسئول اشتغال و موسی زاده مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize