دیدار مشاور رئیس سازمان زندانهای کشور با رییس کل دادگستری استان سمنان

علی شمس مشاور رئیس سازمان زندانهای کشور در امور حرفه آموزی و اشتغال در سفر خود به سمنان، به همراه محمود باهنر مدیر زندانهای استان سمنان با سید محسن مظهری رئیس کل دادگستری استان سمنان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، مشاور رئیس سازمان در امور حرفه آموزی و اشتغال در این دیدار با اشاره به رویکرد قوه قضاییه در دوره جدید اظهار کرد: نقش سازمان زندانها به ویژه در حوزه کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان و پیشگیری از وقوع جرم مجدد با توانمندسازی حرفه ای و شغلی زندانیان، در این تحول بسیار چشمگیر است.

شمس در ادامه از رویکردهای جدید سازمان زندانها در تبدیل زندانها به «آموزشگاه نیکی‎ها» یاد کرد و افزود: همه متولیان امر در حوزه های اجتماعی، طبق قانون مکلف به همکاری با زندانها در این زمینه هستند.

وی در پایان از همکاری و تعامل مطلوب رییس کل دادگستری و دیگر مقامات قضایی استان با زندانها تشکر کرد.

در بخش دیگری از این دیدار سید محسن مظهری رئیس کل دادگستری و محمود باهنر مدیر زندانهای استان سمنان ضمن معرفی دستاوردهای قضایی استان به کسب رتبه اول کشور در اعطای عفو چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کردند که با توجه به میزان عفو اعطا شده نسبت به جمعیت کیفری استان به دست آمد.

این دو مقام قضایی استان سمنان همچنین با اشاره به کاهش چشمگیر آمار موجودی زندانهای استان در پی انجام اقدامات قضایی و مددکاری گسترده اشاره کردند که باعث بازگشت این آمار به ده سال قبل شد و جایگاه استان را  از این لحاظ به رتبه سوم کشور رساند که خود می تواند نقطه عطف اجرای کامل برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها را فراهم آورد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize