رئیس سازمان زندان های کشور در دیدار با استاندار سمنان: اصلاح و تربیت موفق زندانیان، نیازمند همراهی مردم است

رئیس سازمان زندان ها گفت: بخشی از زندانیان افرادی هستند که در فرصت زندان با کمک برنامه های فرهنگی و تربیتی شخصیت خود را بازسازی می کنند و این افراد کسانی هستند که برای استمرار این مسیر نیازمند کمک جامعه هستند.

محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها در دیدار با استاندار سمنان که در محل ستاد سازمان زندان ها برگزار شد گفت: زندان محیطی است برای جبران خطاها و اتخاذ تصمیم درست برای بازگشت به زندگی سالم و باید در این فرآیند به زندانی کمک نمود.

وی با بیان اینکه باید نگاه جامعه به زندانی و خانواده وی در جامعه تغییر کند، گفت: زندانی محصول جامعه و ضعف نهادهای مدیریتی است که برای کمک به بازگشت آنان به جامعه همه باید همکاری کنند.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ادامه به موضوع افتتاح زندان جدید سمنان اشاره کرد وگفت: راه اندازی این زندان و انتقال زندانیان به این مرکز برای توسعه عدالت اجتماعی بهبود و حقوق شهروندی زندانیان و ارتقای سرانه اسکان آنان ضروری بود.

حاج محمدی در ادامه با تأکید بر پیگیری جدی بیان مقام معظم رهبری «مدظله العالی» درخصوص تبدیل زندان ها به آموزشگاه نیکی ها گفت: در دوره جدید مدیریتی تلاش می کنیم با کمک گروه های جهادی ضمن توسعه فعالیت­های فرهنگی و تربیتی در زندان ها، برای بهبود معاش و اشتغال زندانیان بعد از آزادی نیز اقدامات گسترده تری انجام دهیم.

وی تصریح کرد: نهادهای اجرایی به ویژه استانداران می توانند دراین مسیر علاوه بر تأمین اعتبارات مورد نیاز زندان ها درطرح های فرهنگی نیز ما را یاری کنند.

در ادامه این جلسه علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز بر آمادگی ارائه هرگونه همکاری برای کمک به زندانیان و همچنین خانواده های ایشان تأکید کرد. در این جلسه که شهردار سمنان نیز حضور داشت درخصوص پروژه زندان گرمسار، کانون اصلاح و تربیت و همچنین ساختمان قدیمی زندان سمنان بحث و تبادل نظر گردید.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه، محمود باهنر مدیرکل زندانهای استان سمنان گزارشی از وضعیت زندانهای استان ارائه داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize