نماینده ولی فقیه در استان سمنان: خدمت به زندانیان و خانواده آنان اجر ماندگار دارد

آیت الله سید محمد شاهچراغی با بیان اینکه نیاز است حرمت زندانیان و خانواده‌های آن‌ها مهم شمرده شود گفت: خدمت به زندانیان و خانواده آنان اجر ماندگار دارد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دیدار پرسنل اداره کل زندان‌های استان گفت: خدمت به زندانیان و خانواده آنان باعث رضایت خداوند خواهد شد.

او افزود: پیشگیری از وقوع جرم مقدم بر زندان است و نیاز است در حوزه کاهش ارتکاب به جرم، کار‌های بیشتری صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: کار روحانیت در زندان‌ها باید آگاهی بخشی در جهت توجه به باب توبه و بازگشت به مسیر صراط مستقیم خداوند باشد.

آیت الله شاهچراغی گفت: خدمت به زندانیان و خانواده آنان کاری بزرگ بوده و نیاز است سایر دستگاه های ذیربط در این ارتباط به زندانها کمک نمایند.

محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان در این دیدار با بیان اینکه کار‌های مهمی در جهت صلح و ساز و کاهش آمار زندانیان استان صورت گرفته است گفت: تعداد ورودی زندانیان به زندان‌های استان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش یافته است  و آمار موجودی حاضر زندانیان به ۱۰ سال قبل بازگشته است.

او افزود: تفاهم نامه‌ای در خصوص همکاری حوزه و زندان‌های استان منعقد شده که طی آن طلاب با حضور در زندان‌ها، امور تربیتی زندانیان را اجرایی می نمایند.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در قوه قضائیه و ابلاغ‌هایی که به استان‌ها صورت گرفته، پیش بینی می‌شود تعداد ورودی زندانیان به زندان‌های استان از این میزان نیز کمتر شود.

باهنر با بیان این مطلب که اکثر پرونده های مطرح شده در شورای حل اختلاف استان از طریق اصلاح ذات البین و طرح سازی مختومه می شود افزود:  اولویت اداره کل زندان‌ها نیز عدم برگشت دوباره زندانیان به حبس و ارتکاب جرم است.

حجت الاسلام محمد حسن رستمیان مدیر حوزه‌های علمیه استان سمنان هم در این دیدار با استقبال از انعقاد تفاهم نامه فی ما بین زندان‌ها و حوزه استان گفت: این طرح می‌تواند تا حد زیادی به آگاهی بخشی و کاهش ارتکاب به جرم زندانیان پس از آزادی موثر باشد.

در پایان این دیدار هم تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان‌ها و حوزه‌های علمیه استان سمنان تبادل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize