تاکید بر توانمندسازی تحصیلی زندانیان در دیدار مدیران کل زندان‌ها و آموزش و پرورش استان سمنان

در دیدار محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان سمنان با محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان، موضوع آموزش و سوادآموزی زندانیان و حمایت از تحصیل فرزندان آنان، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در این دیدار که در اداره کل آموزش و پرورش استان انجام پذیرفت، با اشاره به وجود رابطه مستقیم بین بی‌سوادی و کم‌سوادی افراد با ارتکاب جرم، درخصوص ارتقای همکاری‌های دو طرف به گفتگو پرداخت.

باهنر با ارائه آمار زندانیان بی‌سواد و کم‌سواد، ابراز کرد: تنها راه حل برای پیشگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان و توقف وقوع جرم، توانمندسازی زندانیان از طریق گذراندن آنان از مسیر دانایی و آگاهی است.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در ادامه خواستار ایجاد مراکز یادگیری محلی در زندان‌ها به‌ویژه دوره‌های تحکیم با تاکید بر آموزش‌های کاربردی اجتماع محور مانند مهارت‌های اساسی زندگی، برگزاری آزمون‌های طرح جامع، راه‌اندازی آموزش‌های کار و دانش برای زندانیان و ارائه مشاوره تحصیلی به فرزندان آنان برای جلوگیری از ترک تحصیل آنان شد.

محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این دیدار، با قدردانی از دیدگاه تربیتی مسئولان زندانهای استان، از تدوین تفاهم‌نامه همکاری بین دو دستگاه و سایر ادارات مانند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد.

وی همچنین گفت: برای حمایت از تحصیل فرزندان زندانیان، از ظرفیت «مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل» (محبت) استفاده خواهد شد.

گفتنی است در این دیدار، روسای زندان سمنان و اردوگاه حرفه‌آموزی، عرب مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سمنان و حجت‌الاسلام احمدی مسئول فرهنگی اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان،ادهم معاون سوادآموزی و رشیدی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize